Accidentare de ultimă oră la FCSB după meciul echipei naționale

FCSB se plânge de multe accidentări și de o infirmerie plină, mai ales acum după pauza echipelor naționale.

După ce a primit vestea prelungirii pauzei medicale a lui Vlad Chiricheș, care va mai sta pe tușă minim 3-4 luni, FCSB a aflat și despre accidentarea lui Tavi Popescu, 20 de ani, jucător care nu a evoluat vineri seara în meciul cu Albania de la tineretul U21, din preliminariile Euro 2025, scor 5-0.

La conferința de presă de la finalul meciului de pe Giulești, Daniel Pancu a dezvăluit motivele pentru extrema dreaptă de la FCSB nu a bifat nici măcar un minut cu albanezii: „Octavian Popescu a avut ceva probleme musculare, la inghinal, aductor, zilele astea. Astăzi am întrebat dacă poate intra. A spus că nu se simte bine. Nici nu era cazul pentru că scorul era unul lejer pentru noi.

Gol FABULOS Tavi Popescu în poarta CFR-ului!

Nu știu dacă va juca în următorul meci, cu Elveția, pe 21 noiembrie. Vom vedea ce se întâmplă sâmbătă și vom lua o decizie”, a declarat Daniel Pancu.

Tavi Popescu se află într-o formă slabă la FCSB, bifând doar 3 goluri și două pase de gol în 19 partide din acest sezon competițional.