Dorel face victime la Suceava: Un copac tăiat a strivit o femeie (Foto)

Dorel face victime la Suceava: Un copac tăiat a strivit o femeie (Foto)
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

O echipă de muncitori a tăiat un copac, care a căzut peste o femeie care trecea prin zonă.

S-a întâmplat în curtea Direcției de Asistență Socială și Protecția Copilului Suceava, iar victima este o angajată care a ajuns la spital, scrie Monitorul de Suceava.

Femeia rănită a fost evaluată de un echipaj de la Ambulanța Suceava, fiind în stare gravă, cu leziuni prin zdrobire la un picior.

Cei vinovaţi de tăierea copacului sunt angajaţi de la Domeniul Public al Primăriei Suceava, care lucrau la lărgirea căii de acces.

ADVERTISING

Îndepărtarea a 12 arbori e impusă de normele de protecție ale ISU, în vederea autorizării unei investiții de reabilitare a clădirii instituției. Lucrarea ar avea toate avizele de mediu necesare, adaugă sursa citată.

Poarta era închisă, dar nu încuiată, iar angajata instituției ar fi intrat pe acolo ignorând semnul cu ”circulația interzisă”.

Se pare că din cauza zgomotului drujbei și a faptului că vorbea la telefon, femeia nu a auzit strigătele muncitorilor care o avertizau de pericol, iar copacul retezat s-a prăbușit peste ea.

ADVERTISING

Conform martorilor oculari, zona în care lucrau muncitorii nu era delimitată, iar accesul nu era efectiv interzis.

Copac căzut peste angajata unei instituții din Suceava Amănunte în primul comentariu

Publicată de Monitorul de Suceava 2.0 pe Miercuri, 2 octombrie 2024
Ești ceea ce citești, citește responsabil!
Sprijină jurnalismul independent, sancționează manipularea și contribuie la normalitate și dezvoltare predictibilă în România!
ALEGE CUM VREI SĂ NE SUSȚII
Donație Lunară
Donație Unică
ALEGE SUMA PE CARE VREI SĂ O DONEZI
  • 30 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 250 lei
Altă sumă
lei
euro
Au apărut următoarele erori
* Continuând donația, accepți termenii si condițiile site-ului. Poți vedea în politica de confidențialitate ce date personale colectăm și de ce.

Partenerii noștri