Remiză miraculoasă obținută de CSM București în Champions League

CSM București a realizat o remiză miraculoasă în ultima secundă în fața germanelor de la Bietigheim, scor 28-28 în runda curentă a fazei grupelor din Liga Campionilor la handbal feminin.

A fost un meci din etapa cu numărul 3 din noul sezon de Ligă, un meci în care CSM a ratat foarte mult, a avut șansele sale și putea, să o recunoaștem, să se bată singură până la urmă la final.

Bietigheim a avut atacul decisiv la 28-27, a ratat, gruparea lui Adi Vasile a egalat la ultima fază, pe extrema dreaptă și obține un punct prețios în economia acestei grupe.

La pauză, sportivele din Germania au condus cu 16-13. Neagu a făcut din nou un meci mare și a ajutat enorm echipa, impulsionându-și colegele, marcând mereu de la 9 metri când a fost cazul. Doar la pauză, Neagu avea o statistică excelentă, 5 goluri și patru pase decisive.

Cele două formații au acum 5 puncte, sunt neînvinse, ocupând locurile 2 și 3 în grupa A. Lidera e Vipers din Norvegia cu 6 lungimi.

Peste 3000 de oameni au asistat la acest meci dramatic în Sala Polivalentă din București.