Liga 1: Rezultatele meciurilor de duminică din play-off și play-out

SpotMedia.ro v-a ținut la curent cu desfășurarea rezultatelor partidelor de duminică din Liga 1, în fazele de play-off și play-out ale stagiunii competiționale 2020/2021, în etapa cu numărul 8.

O zi plină de fotbal în Liga 1, care a început cu victoria UTA-ei în fața lui Gaz Metan pe teren propriu, scor 1-0, a continuat cu succesul lui Dinamo în Trivale, iar șocul din play-off dintre Sepsi și FCSB a meritat toți banii, 2-2 după 2-0 pentru gazde în minutul 72.

Iată mai jos rezultatele complete ale zilei și cronicile aferente:

Play-out

UTA Arad - Gaz Metan Mediaș 1-0 (Antal 50')

Min.50: Antal deschide scorul la începerea mitanului secund. Reluare superbă din voleu după ce Hora a punctat cu capul, iar mingea a lovit bara..

Liga 1: UTA se impune la limită în disputa cu Gaz Metan Mediaș din play-out

FC Argeș - Dinamo București 1-2 (Mediop 59' / Mihaiu 12', Sorescu 82')

Min.12: După o combinație frumoasă în jumătatea gazdă, Sorescu îl găsește pe Mihaiu cu o pasă la firul ierbii, iar acesta îndeplinește o simplă formalitate pentru 1-0.

Min.59: Mediop înscrie din afara careului cu un șut frumos, fără speranțe pentru Eșanu.

Min.82: Sorescu dă lovitura în Trivale și poate aduce golul victoriei dinamoviste.

Liga 1: Dinamo București învinge FC Argeș și e aproape scăpată și de grijile barajului

Play-off

Sepsi OSK - FCSB 2-2 (Petrila 69', Dumiter 71' / Buziuc 81', Tănase 92')

Min.69: Petrila, jucătorul lui CFR Cluj, împrumutat aici la Sepsi, dă lovitura, fază de atac cursivă, Golofca pasă de gol, Straton nu avea ce să facă..1-0!

Min.71: Radunovici și Straton se încurcă reciproc, Dumiter se înfiltrează în centrul careului și marchează lejer pe lângă portar, FCSB spune adio titlului!

Min.81: FCSB dejoacă planurile la offside ale gazdelor, Buziuc scapă singur și îl învinge pe Niczuly.

Min.92: Tănase dă lovitura în prelungiri cu un gol frumos la colțul lung.

Liga 1: FCSB obține o remiză miraculoasă în prelungiri cu Sepsi OSK și încă mai speră la titlu

REZUMAT | FCSB - Sepsi OSK 1-2. Octavian Popescu a marcat un nou gol frumos

Toate partidele au fost televizate pe DigiSport, TelekomSport și LookTV.

Cuvinte frumoase ale Simonei Halep la adresa lui Angelique Kerber, după momentul accidentării de la Roma