O femeie din R. Moldova a murit, după ce a căzut de la etaj, de la o clinică din Cluj-Napoca. Era internată cu copilul de 2 luni

O femeie din R. Moldova a murit, după ce a căzut de la etaj, de la o clinică din Cluj-Napoca. Era internată cu copilul de 2 luni
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

O femeie de 39 de ani din Republica Moldova a murit, duminică, după ce a căzut de la etaj, la Clinica Pediatrie II din Cluj-Napoca. Ea era internată cu copilul în vârstă de 2 luni, care a rămas deocamdată în grija medicilor.

„La data de 20 iulie a.c., în jurul orei 08:10, Poliţia municipiului Cluj-Napoca a fost sesizată cu privire la faptul că, la o unitate spitalicească de pe strada Crişan, din municipiu, o femeie ar fi căzut de la înălţime.

Echipajele de poliţie deplasate la faţa locului au constatat că persoana în cauză este o femeie de 39 de ani, din Republica Moldova”, a transmis, duminică, IPJ Cluj.

Sursa citată a precizat că echipajul medical aflat la faţa locului a constatat decesul femeii.

„În cauză, poliţiştii efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă, pentru stabilirea tuturor circumstanţelor producerii incidentului”, a mai transmis Poliţia.

Potrivit Cluj24, incidentul s-a produs la Clinica Pediatrie II din Cluj-Napoca.

Femeia era internată cu copilul, în vârstă de 2 luni, iar acesta este în continuare în grija medicilor.


În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇