Dinamo București încearcă să dea o mare lovitură pe acest final de mercato și forțează aducerea unui fost mare internațional român.
E vorba de Eric Bicfalvi, ajuns acum la 37 de ani, cotat la 300.000 de euro, omul care și-a încheiat recent contractul cu ultima sa echipă din Rusia, FK Ural. Antrenorul celor de la Dinamo, croatul Zeljko Kopici spune că îl interesează mijlocașul român și că ideea de a-l aduce este una concretă.
„Nu prea îmi plac să vorbesc despre nume. Avem alți oameni care se ocupă de asta în club, departamentul de scouting. Este cu siguranță un jucător de calitate. A jucat atâția ani în Rusia și a făcut-o bine la nivelul ăsta. E un jucător de valoare și cu multă experiență fără doar și poate”, a declarat Kopici la Fanatik Superliga.
Antrenorul croat deja se gândește oricum și la sezonul următor: „Vrem să fim un club mai bun și ne pregătim pentru viitor, să putem să facem performanță. Am vrut să mai aducem jucători de valoare în această iarnă, dar din anumite motive nu am reușit să ajungem la o înțelegere cu cluburile. Aveam nevoie să aducem 2-3 jucători de calitate, care să facă echipa mai puternică și să existe competiție”, a mai spus antrenorul lui Dinamo, pentru sursa mai sus citată.
Născut la Carei, Bicfalvi a jucat pentru Steaua o bună perioadă de timp, între 2007 și 2012, bifând 63 de meciuri și 3 goluri.
D.A.