Certitudinea pe care o are Dan Petrescu în privința lui Louis Munteanu

Dan Petrescu (56 de ani) are o certitudine în privința lui Louis Munteanu (22 de ani), atacantul cu care a avut un conflict la finalul meciului cu Petrolul (0-0, în Superliga), după ce l-a schimbat în final deși intrase la pauză.

Petrescu a făcut lumină în cazul lui Louis Munteanu și a explicat ce l-a determinat să-l schimbe pe atacantul cumpărat de CFR Cluj de la Fiorentina. „Bursucul” a făcut un pariu în privința lui Munteanu, la conferința de presă dinaintea meciului cu Sepsi.

Antrenorul lui CFR Cluj este sigur că Louis Munteanu va fi golgheterul Superligii și va ajunge la echipa națională a României.

„Va ajunge la echipa naţională şi va fi golgheterul României. El nu şi-a dat seama că e accidentat”, a mai spus Dan Petrescu într-o conferinţă de presă.

Louis Munteanu a marcat deja cinci goluri și a livrat o pasă de gol în nouă meciuri (701 minute) jucate în toate competițiile sezonului la CFR Cluj.