Verdictul lui Marius Avram după meciul Universitatea Craiova - FCSB: Ce greșeală mare de arbitraj a remarcat

FCSB ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri în minutul 79 al meciului cu Universitatea Craiova, din etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 1, spune fostul arbitru Marius Avram.

Istvan Kovacs a lăsat însă jocul să continue după contactul în careu dintre Paul Papp și Iulian Cristea.

"La faza din minutul 79, Paul Papp îl lovește în spate pe Cristea. Intră în el, provocându-i căderea. Jucătorul de la FCSB urmărea mingea și nu îi blochează în niciun fel înaintarea fundașului craiovean", a spus Marius Avram pentru ProSport.

"Este un atac neglijent al lui Papp, care ar fi trebuit sancționat cu lovitură de la 11 metri", a conchis Avram.

FCSB s-a impus cu 1-0 în Bănie și a revenit la două puncte în spatele primei clasate, CFR Cluj.

Ivan Mamut a marcat unicul gol al întâlnirii de la Craiova, în minutul 86.