Valentin Mihăilă, criticat aspru de presa italiană după victoria Parmei: ”A fost inutil”

Parma a reușit o victorie cu Cittadella, scor 2-0, în cadrul etapei a doua din Serie B, însă românul Valentin Mihăilă a fost aspru criticat după evoluția sa.

În timp ce Dennis Man a fost indisponibil din punct de vedere medical pentru acest joc, Mihăilă a fost introdus pe teren în partea secundă. Fostul jucător al Craiovei a intrat în minutul 60 insă nu a impresionat și a primit cea mai mică notă din echipa Parmei, e vorba de 5.50.

”Nu este foarte lucid în a gestiona contraatacurile. A părut să aibă o mare dorință de a face bine, însă s-a încăpățânat de prea multe ori să joace inutil. A făcut alegeri greșite”, au scris italienii de la Tuttomercatoweb.

Benedyczak în minutul 2 din lovitură de la 11 metri și Bernabe Garcia, în minutul 47, din pasa lui Tjas Begic au adus cele două goluri ale cruciaților.

Mihăilă a fost adus de la Craiova în iarna lui 2021, pentru suma de 8,5 milioane de euro.