Un nou pas greșit făcut FCSB în Superligă

FCSB rămâne fără victorie în acest sezon din Superligă.

Formația antrenată de Nicolae Dică a înregistrat doar un rezultat de egalitate la Mioveni, scor 1-1.

Vicecampioana României a fost echipa care a dominat și a căutat victoria, însă și-a creat puține ocazii importante de gol.

Scorul a fost deschis de gazde în minutul 26, prin Balaur, cu o reluare deviată de Șut.

Egalarea "roș-albaștrilor", la care au debutat nou-veniții Boboc, Dulca și Radaslavescu, a venit tărziu, în minutul 79, când Miculescu a finalizat cu capul o centrare foarte bună a lui Olaru.

Doar 3 puncte a strâns FCSB în primele patru etape ale sezonului.

De partea cealaltă, pentru CS Mioveni este primul punct, după trei înfrângeri consecutive.

CS Mioveni: Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Panait, Pop, Burnea - Rădescu, Blănaru, Coșereanu.
Antrenor: Alexandru Pelici.

FCSB: Târnovanu - Ov.Popescu, Dawa, Bouhenna, Boboc - Șut, Oaidă - Cordea, Miculescu, Oct.Popescu - Stoica.
Antrenor: Nicolae Dică.

Arbitru: Kovacs Szabolcs (Carei).