Un fotbalist român a făcut spectacol în liga secundă franceză

Fotbalistul român Alex Dobre a marcat două goluri pentru Dijon FCO, care a terminat la egalitate cu En Avant Guingamp, 3-3, vineri seara, pe teren propriu, în etapa a 35-a a ligii secunde franceze.

Dijon a condus cu 3-0 la pauză, prin golurile înscrise de Aurelien Scheidler (1) şi Alex Dobre (26, 45+2), dar oaspeţii au revenit şi au smuls egalul în minutele adiţionale. Pentru Guingamp au punctat Maxime Sivis (53), Youssouf Mchangama (79 – penalty) şi Tristan Muyumba (90+1).

Dobre, care a evoluat 81 de minute, a ajuns la 7 goluri marcate în 26 de partide în acest sezon.