Superliga: Universitatea Craiova pierde la Pitești

FC Argeș a învins-o cu 1-0 pe Universitatea Craiova într-un meci disputat vineri seara în etapa a 13-a din Superligă.

Calcan a marcat unicul gol al întâlnirii, în minutul 52, cu o reluare din câțiva metri.

În minutul 89, Papp, de la oaspeți, a fost eliminat pentru un fault din postura de ultim apărător.

Cu cele trei puncte obținute în această seară, FC Argeș a ajuns la 16 puncte în 13 etape și a urcat pe locul 9 în clasament.

Universitatea Craiova rămâne cu 18 puncte pe locul 6.

FC Argeș: Straton - Tofan, Constantin, Cestor, Vianna - Njike, Raynov, Alceus - Ișfan, Garita, Calcan.
Antrenor: Andrei Prepeliță.

Universitatea Craiova: Lazar - Papp, Silva, Mitrea - Vătăjelu, Crețu, Screciu, Bancu - Nistor - Markovic, Ivan.
Antrenor: Mirel Rădoi.

Arbitru: Marian Barbu.