Superliga: Universitatea Craiova învinge Rapid în inferioritate numerică

Universitatea Craiova a învins Rapid, scor 3-2, la capătul unui meci spectaculos, în penultima etapă a play-off-ului Superligii.

Rapid a deschis scorul în minutul 33 dintr-un penalti transformat de Dugandzic, dar a egalat zece minute mai târziu tot din penalti, prin Andrei Ivan.

Din minutul 47, oltenii au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Căpățînă.

Chiar și așa, Ivan a făcut 2-1 în minutul 52, însă Dugandzic a punctat pentru Rapid în minutul 59 din penalti.

Craiova a trecut iar în avantaj în minutul 65, prin Alexandru Crețu, cu un șut plasat.

După acest rezultat, Universitatea Craiova este pe locul 4, cu 40 de puncte, două sub CFR Cluj. Rapid e pe 5, cu 35 de puncte.

În ultima etapă, Universitatea Craiova o întâlnește pe Sepsi, iar Rapid merge la FCSB. Oltenii termină pe locul 3 doar dacă înving Sepsi, iar CFR Cluj nu o bate pe Farul.