Superliga: Rapid pierde cu Sepsi și termină play-off-ul pe ultimul loc

Rapid a fost învinsă în deplasare de Sepsi OSK, scor 3-2, în penultima etapă a Superligii.

Giuleștenii rămân fără victorie în 9 etape de play-off după un nou meci slab pe care l-au făcut.

Petrila a deschis scorul în minutul 17, dar apoi Debeljuh și-a adus echipa în avantaj după golurile din minutele 21 și 39. Până la pauză, Alimi a mai punctat o dată. Linia defensivă a Rapidului a fost mult sub așteptări și a comis multe greșeli individuale.

Burmaz a redus din diferență în minutul 63, dar Rapid nu a putut forța egalarea.

După acest rezultat, Sepsi este pe locul 5, cu 34 de puncte, iar Rapid este ultima, cu 29 de puncte.

Etapa următoare, Rapid va primi vizita lui FCSB, iar Sepsi va merge la Universitatea Craiova.