Superliga: Rapid învinge Dinamo cu un gol marcat în minutul 90

Dinamo a pierdut cu Rapid, scor 1-2, într-un meci din etapa a 23-a din Superliga.

După o primă repriză dominată de Dinamo, Rapid a deschis scorul în minutul 43, la prima fază de atac, prin Papeau, care a reluat cu un șut plasat.

Egalarea a venit în prelungirile primei reprize, când Abdallah a marcat cu un gol superb cu călcâiul.

Victoria a fost adusă din nou de Burmaz, care a punctat cu un șut din întoarcere în minutul 90.

După acest rezultat, Dinamo este pe locul 15, cu 16 puncte, în timp ce Rapid este pe 2, la 8 puncte de FCSB, care are un meci mai puțin disputat.

Fanii Rapidului nu au fost prezenți la meci și au umplut stadionul Giulești. Ei au protestat față de locul în care dinamoviștii au dorit să îi primească pe Arena Națională, la ultimul etaj.

Etapa următoare, Dinamo va juca în deplasare cu U Craiova 1948, iar Rapid va primi vizita Oțelului.