Superliga: FCSB remizează cu Farul după un meci tensionat

FCSB a terminat la egalitate meciul cu Farul, scor 1-1, în etapa a 24-a din Superliga.

Gruparea roș-albastră a început meciul fără Florinel Coman și Darius Olaru, dar chiar și așa a dominat prima repriză, în care Alhassan a ratat o mare ocazie de gol.

În cele din urmă, FCSB a deschis scorul după ce Alhassan l-a încurcat în careu pe Ganea, iar acesta și-a băgat mingea în propria poartă.

Ulterior, Farul a avut un gol anulat controversat, pentru o presupusă poziție de ofsaid la Louis Munteanu. Reluările nu au elucidat faza.

Farul a obținut egalarea în minutul 90+4, după ce Ionuț Larie a transformat un penalti controversat. Dawa a sărit la cap cu Popescu, iar arbitrul Horațiu Feșnic a arătat punctul cu var.

După acest rezultat, FCSB este pe primul loc, cu 51 de puncte, 9 peste CFR Cluj și Rapid. Farul este pe 5, cu 37 de puncte.

Etapa următoare, FCSB primește vizita lui Sepsi, iar Farul o întâlnește pe Dinamo.