Superliga: FCSB învinge Sepsi și continuă cursa pentru titlu

FCSB a câștigat meciul cu Sepsi OSK, scor 3-1, în etapa a 7-a a play-off-ului din Superliga și continuă cursa pentru titlu.

David Miculescu a deschis scorul în minutul 28 cu o lovitură de cap din centrarea lui Florinel Coman.

În prelungirile primei reprize, Radunovici a ratat o lovitură de la 11 metri pentru FCSB.

Apoi, în minutul 68 Tudorie a egalat cu noroc după o minge respinsă de Târnovanu, însă FCSB a revenit rapid în ofensivă.

Golul de 2-1 a fost marcat de Ovidiu Popescu, printr-un șut pe jos din 14 metri, dintr-o combinație cu Darius Olaru. Apoi, Coman a pasat excelent în minutul 79 pentru Andrei Cordea, care a punctat cu o reluare simplă.

După acest rezultat, FCSB este pe locul 2, cu 43 de puncte, trei sub Farul. Sepsi este ultima în play-off, cu 25 de puncte.

Etapa următoare, FCSB va primi vizita lui CFR Cluj, în timp ce Farul va juca în deplasare cu Universitatea Craiova, iar Sepsi va merge la Rapid.