Superliga: Egal în derbiul județului Argeș

FC Argeș a remizat în fața rivalei sale din același județ, CS Mioveni, scor 2-2, în prima partidă a zilei de duminică din Superligă, în ultima etapă a anului din campionat, cea cu numărul 21.

Piteștenii păreau că au rezolvat jocul încă din primele 19 minute, cu goluri semnate de Ișfan și Garita, minutele 14 și 19, în timp ce Miovenii au redus din handicap după pauză, prin Liviu Antal, șut frumos din afara careului, spre vinclul advers. La ceea ce părea că va fi ultima fază a jocului, în minutul 92, Garutti a prins un șut interesant, șut deviat de defensiva gazdelor și balonul poposea încet în plasa adversă..

Amintim și faptul că Pop de la Mioveni a primit al doilea cartonaș galben în minutul 94 și a fost eliminat de pe teren.

Argeșul va ierna pe locul 10, cu 23 de puncte, în timp ce gruparea din Mioveni este lanterna roșie, cu doar 9 puncte, amenințată serios și de venirea falimentului..

Argeş: Greab - Tofan, Constantin, Cestor, Vianna - Meza Colli, Nijke - Işfan, Alceus, Bertrand - Garita.
Rezerve: Micle, Rainov, G. Creţu, Celestine, Pârvu, Donisa, Jakolis,Covaci, Jakolis, A. Stoica, Dobrosavlevici, Calcan.
Mioveni: Croitoru - I. Balaur, Scarlatache, Garutti - Carnat, Lixandru, Panait, Rădescu, Burnea - Krasniqi, Antal.
Rezerve: Burlacu, Coşereanu, Gutea, Kabanaga, V. Pop, Şerbînică, Sima, D. Toma, R. Trif.

Arbitru: Lucian Rusandu.