Superliga: Egal alb între CS Mioveni și FC Botoșani

CS Mioveni și FC Botoșani au terminat la egalitate în prima partidă a zilei de duminică, scor 0-0, în etapa cu numărul 15 a sezonului competițional 2022/2023.

Un meci desfășurat pe o vreme splendidă la Mioveni, o atmosferă propice pentru fotbal, însă încheiat din păcate fără gol marcat. Și asta deși Mioveni a marcat în minutul 82 prin Panait, însă reușita a fost anulată prin VAR, pentru că mingea a părăsit terenul la o recentrare în careu.

Mai devreme, moldavii rămăseseră în 10 oameni, după eliminarea lui Dican pentru cumul de cartonașe galbene, în minutul 67.

Gazdele rămân pe ultimul loc în Liga 1, cu 8 puncte, în timp ce Botoșaniul este pe 7, la un pas de play-off, cu 18 lungimi.

CS Mioveni: Popescu - Balaur, Garutti, Scarlatache - Oancea, Panait, Lixandru, Şerbănică - Rădescu, Krasniqi, Antal.
Rezerve: Sima - Burnea, Trif, Ene, Iacob, Toma, Coşereanu, Carnat, Kabananga.
FC Botoşani: Pap - Patache, Dican, Boli, Ţigănaşu - Sylla, Sadiku, Ivanov - Shahaf, Roman, Santos.
Rezerve: Ureche - Sno, Şeroni, Dragu, Perianu, Zabou, Pinson, Mailat, Camara.

Arbitru: Cătălin Găman.