Superliga: CFR Cluj învinge Sepsi și continuă cursa de urmărire a liderului Farul

CFR Cluj a câștigat cu Sepsi, 2-1 pe teren propriu, în etapa a 4-a din play-off-ul Superligii.

CFR Cluj continuă cursa de urmrărire a liderului Farul. Campioana en-titre a câștigat cu Sepsi pe teren propriu, 2-1, după ce a reușit să întoarcă scorul.

Mai întâi, Andres Dumitrescu a deschis scorul în minutul 28, la capătul unei centrări foarte bune a lui Matei, la care a pus capul. Chiar înaintea pauzei, Daniel Birligea a egalat și a liniștit puțin apele în Gruia înainte de intrarea la vestiar.

Ciprian Deac a adus victoria campioanei României cu golul său marcat în minutul 52 cu un șut la colțul lung din careu, după o minge recuperată la mijlocul terenului.

Până la final, la capitolul evenimente notabile a fost trecută și eliminarea lui Branislav Ninaj, din minutul 62, pentru cumul de cartonașe galbene.

Astfel, CFR Cluj a ajuns la 38 de puncte, pe locul al doilea, la unul singur distanță de liderul Farul (39).