Superliga: CFR Cluj învinge cu un gol în prelungiri

CFR Cluj a câștigat meciul cu Petrolul din deplasare, scor 2-1, în etapa a 24-a din Superliga.

Meciul a început cu o mare ocazie de gol a lui Otele, care a ratat singur cu portarul.

Apoi, Irobiso a deschis scorul pentru Petrolul în minutul 23, cu un șut plasat. Egalarea a venit în minutul 52, când Keita a prins un șut de zile mari sub transversală.

Cu 7 minute înainte de final, Ișfan a ratat singur cu portarul dintr-o poziție excelentă.

Golul victoriei a fost marcat de Ciprian Deac în minutul 90+3, după o mare gafă comisă de Paul Papp, care a susținut că a fost faultat în atac.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 2, la 8 puncte de FCSB, în timp ce Petrolul este pe 9, cu 31 de puncte.

Etapa următoare, CFR Cluj primește vizita Rapidului, iar Petrolul merge la Hermannstadt.