Superliga: CFR Cluj câștigă fără emoții cu FC Voluntari

CFR Cluj a câștigat clar meciul cu FC Voluntari, scor 4-1, în etapa a 8-a din Superliga României.

Deși a ratat două ocazii bune de gol în startul partidei, CFR Cluj s-a trezit condusă în meciul cu FC Voluntari în minutul 27, prin golul marcat de Andrei Dumiter, care a fost atent la respingerea în față a lui Sava și a punctat pentru 1-0 pentru gazde.

A început, apoi, revirimentul oaspeților, care au marcat și au întors soarta meciului încă dinainte de pauză, prin două reușite ale lui Otele (42) și Muhar (45+1). În repriza a doua echipa din Gruia s-a distanțat decisiv, mai întâi prin reușita lui Muhar (58), care a reușit dubla cu un șut din careu, apoi prin Juricic, care a înscris cu capul în prelungiri (90+2).

S-a terminat 4-1 pentru CFR Cluj, care acumulează 16 puncte după șapte meciuri jucate în noul sezon de Superligă, în timp ce FC Voluntari rămâne cu 10, după opt meciuri.