Steven Gerrard, critici dure la adresa lui Ianis Hagi și a colegilor săi, după un meci amical: „Nu tolerez așa ceva!”

Jucătorii lui Glasgow Rangers, proaspăt campioană a Scoției, s-au făcut de râs într-un meci amical disputat în fața unei formații de liga a patra.

Rangers a fost învinsă cu 1-0 de către modesta Tranmere Rovers, echipă din liga a patra engleză, iar antrenorul Steven Gerrard s-a grăbit să își critice jucătorii după meci.

Ianis Hagi a fost titular pentru Rangers, însă a fost înlocuit imediat după pauză, împreună cu mai mulți colegi de-ai săi.

GOAL | Kieron Morris' winner against Rangers | Tranmere Rovers 1-0 Rangers

„Vreau să spun că nu sunt fericit cu rezultatul. Nu am fost deloc la nivelul nostru obișnuit în ultima treime de teren. Trebuie să luăm în considerare că a fost al doilea nostru meci și am venit obosiți, dar mă așteptăm să avem mai multe ocazii și să marcăm câteva goluri în ambele reprize.

Sunt dezamăgit de rezultat și, totodată, frustrat din cauza lipsei de calitate la finalizare. Ne așteptam ca jucătorii să fie puțin obosiți, dar tot nu sunt mulțumit de nivelul de calitate în ultima treime. Nu tolerez așa ceva”, a fost reacția lui Stevie G, imediat după joc, pentru cei de la Glasgow Live.

Hagi a evoluat tot 45 de minute și în primul amical al lui Rangers din această vară, scor 1-0 cu Partick Thistle, echipă din liga a doua din Scoția, fără să aibă însă, la fel, mari realizări.