Siyabonga Ngezana a aflat verdictul medicilor după accidentarea suferită cu Farul

Siyabonga Ngezana (27 de ani) a aflat verdictul medicilor după accidentarea suferită în meciul Farul – FCSB 0-1, din etapa a 2-a a play-off-ului Superligii.

Prin vocea lui Mihai Stoica, FCSB a anunțat ce verdict au dat medicii în privința accidentării lui Siyabonga Ngezana, cel care a ieșit din meciul cu Farul cu probleme la gleznă.

Înlocuit de Joyskim Dawa, Ngezana a suferit doar o contuzie puternică.

"Ngezana are o contuzie puternică la gleznă, a forţat, nu a mai putut juca. Nu putea să calce bine. Azi, la controlul clinic, la manevre, n-a fost foarte rău. A fost de la lovitura lui Cojocaru, a fost un meci cu multe galbene şi în care s-a jucat foarte tare", a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

Siyabonga Ngezana a fost înlocuit de Joyskim Dawa în minutul 57 al meciului Farul - FCSB 0-1.

El a jucat 26 de meciuri (2181 de minute) în toate competițiile, timp în care a marcat o dată și a livrat o pasă de gol.