Scorul zilei în barajele de promovare în Liga 3 a venit de la Brașov, acolo unde Corona a marcat 16 goluri

Scorul zilei în barajele de promovare în Liga 3 a venit de la Brașov, acolo unde Corona a marcat 16 goluri

Sâmbătă au avut loc 11 partide din cadrul turneelor de promovare din Liga 4 în Liga 3, zi în care CSA Steaua București a făcut scor în prima partidă din acest turneu cu cei de la Argeșul Mihăilești.

”Militarii” au învins clar cu 8-1 în acest joc, deși la pauză scorul era doar 2-1, făcând un pas mare spre o promovare mult visată de atâta timp.

Steaua a făcut scor în barajul de promovare

Însă nu acesta a fost scorul zilei în cadrul acestor baraje. Vedeta a fost Corona Brașov, care a dispus pe teren propriu de harghitenii de la CS Gheorghieni cu scorul de 16-0!

ADVERTISING

Iată mai jos care au fost toate rezultatele zilei din aceste baraje:

Regiunea 1 – Grupa A – Stadion Municipal (Vaslui): CS Unirea Mircești (IS) – ACS Bradu Borca (NT) – 1-8
Regiunea 1 – Grupa B – Stadion CFR (Pașcani): CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) – CS Dante Botoșani (BT) – 1-2
Regiunea 2 – Grupa A – Stadion Municipal (Zalău): CSM Satu Mare (SM) – ACS FC Someșul Dej (CJ) – 0-0 (3-5 la penaltiuri), rezultat care va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei)
Regiunea 3 – Grupa A – Stadion Tineretului (Brașov): ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – 0-2
Regiunea 3 – Grupa B – Stadion Central (Ungheni): CSM Corona Brașov (BV) – CS Gheorgheni (HR) – 16-0
Regiunea 4 – Grupa A – Stadion Michael Klein (Hunedoara): CS Victoria Zăbrani (AR) – ACS Progresul Ezeriș (CS) – 1-1 (1-2 la penaltiuri), rezultat care va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei)
Regiunea 5 – Grupa A – Stadion Municipal (Râmnicu Vâlcea): ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – ACS Voința Budeasa (AG) – 0-4
Regiunea 5 – Grupa B – Stadion Comunal (Valea Ursului): CSO Petrolul Potcoava (OT) – ACS Minerul Costești (VL) – nu s-a disputat
Regiunea 6 – Grupa A – Stadion Gloria (Buzău): ACSM Oltenița (CL) – ACS Viitorul Domnești (IF) – 1-0
Regiunea 6 – Grupa B – Stadion Vasile Enache (Modelu): CSA Steaua București (B) – CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) – 8-1
Regiunea 7 – Grupa A – Stadion Muncipal (Râmnicu Sărat): CSL Victoria Gugești (VN) – CS Avântul Valea Mărului (GL) – 1-2
Regiunea 7 Grupa B – Stadion Oțelul (Galați): CS Gloria Albești (CT) – CSM Râmnicu Sărat (BZ) – 0-0 (4-3 la penaltiuri).

ADVERTISING

În plus, după cum anunță cei de la FRF, județele Bistrița-Năsăud, Mehedinți, Teleorman și Tulcea nu au trimis reprezentante la acest baraj, iar în aceste condiții avem deja o primă trupă promovată în L3, e vorba de Gloria Albești din Constanța, echipă care trebuia să joace în Regiunea 7, Grupa B.

Steaua București - Argeșul Mihăilești 8-1 REZUMAT + DECLARAȚII

Apasă aici pentru a vedea toate știrile din sport de pe SpotMedia.ro

ADVERTISING
PROGRAM ȘI REZULTATE

FAZA GRUPELOR

14 iunie

15 iunie

16 iunie

17 iunie

18 iunie

  • Grupa F: Turcia – Georgia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa F: Portugalia – Cehia (Leipzig, 22:00)

19 iunie

  • Grupa B: Croația – Albania (Hamburg, 16:00)
  • Grupa A: Germania – Ungaria (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa A: Scoția – Elveția (Koln, 22:00)

20 iunie

  • Grupa C: Slovenia – Serbia (Munchen, 16:00)
  • Grupa C: Danemarca – Anglia (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa B: Spania – Italia (Gelsenkirchen, 22:00)

21 iunie

  • Grupa E: Slovacia – Ucraina (Düsseldorf, 16:00)
  • Grupa D: Polonia – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Olanda – Franța (Leipzig, 22:00)

22 iunie

  • Grupa F: Georgia – Cehia (Hamburg, 16:00)
  • Grupa F: Turcia – Portugalia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa E: Belgia – România (Koln, 22:00)

23 iunie

  • Grupa A: Elveția – Germania (Frankfurt, 22:00)
  • Grupa A: Scoția – Ungaria (Stuttgart, 22:00)

24 iunie

  • Grupa B: Croația – Italia (Leipzig, 22:00)
  • Grupa B: Albania – Spania (Düsseldorf, 22:00)

25 iunie

  • Grupa D: Țările de Jos – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța – Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia – Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca – Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie

  • Grupa E: Slovacia – România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)

OPTIMI DE FINALĂ

29 iunie

  • Meci 38 2A – 2B (Berlin, 19:00)
  • Meci 37 1A – 2C (Dortmund, 22:00)

30 iunie

  • Meci 40 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen, 19:00)
  • Meci 39 1B – 3A/D/E/F (Koln, 22:00)

1 iulie

  • Meci 42 2D – 2E (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 41 1F – 3A/B/C (Frankfurt, 22:00)

2 iulie

  • Meci 43 1E – 3A/B/C/D (Munchen, 19:00)
  • Meci 44 1D – 2F (Leipzig, 22:00)

SFERTURI DE FINALĂ

5 iulie

  • Meci 45 Câștigătoare meci 39 – Câștigătoare meci 37 (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Câștigătoare meci 41 – Câștigătoare meci42 (Hamburg, 22:00)

6 iulie

  • Meci 48 Câștigătoare meci 40 – Câștigătoare meci 38 (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Câștigătoare meci 43 – Câștigătoare meci 44 (Berlin, 22:00)

SEMIFINALE

9 iulie

  • Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

10 iulie

  • Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

Zile de pauză pe 11, 12 și 13 iulie

FINALA EURO 2024

14 iulie

  • Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)

În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇