Rezultatele zilei în Premier League, în etapa de Boxing Day. Surpriză în derbiul Arsenal - Chelsea

Sâmbătă au avut loc în Premier League meciuri din celebra etapă de Boxing Day, a doua zi de Crăciun în Anglia, iar rezultatele au fost interesante, nelipsind deloc spectacolul.

Ziua a început cu un egal cu multe goluri între Leicester și Man.United, scor 2-2, după primele două goluri marcate în chiar prima jumătate de oră. Rashford a deschis scorul pentru oaspeți, Barnes a egalat rapid, iar în minutul 61 Martial a avut un gol anulat pentru offside.

Programul tradiționalei etape de Boxing Day din Anglia și povestea plină de parfum a acestei zile minunate

Bruno Fernandes părea că dă lovitura decisivă în minutul 79 cu golul său, însă autogolul lui Tuanzebe a dus la scorul final de mai sus.

Capul de afiș al serii a fost jocul dintre Arsenal și Chelsea, câștigat poate surprinzător de gazde, dacă ne gândim la forma de moment a tunarilor și la faptul că aceștia au început partida de pe locul 15.

A fost 3-1 pentru Arsenal, goluri marcate de Lacazette, din penalti, Xhaka, Saka și de cealaltă parte Abraham.

În alte două jocuri, Aston Villa a trecut de Crystal Palace cu 3-0, iar Fulham și Southampton au terminat la egalitate, scor 0-0.

De la ora 22 vor mai începe alte două partide: Man.City - Newcastle și Sheffield - Everton.

Ofertă clară făcută de FCSB pentru Denis Haruț. Ce răspunde patronul celor de la FC Botoșani