Rezultatele serii de miercuri din returul optimilor de finală din Liga Campionilor

SpotMedia.ro va prezintă rezultatele serii de miercuri din returul optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

Bayern – PSG 2-0 (Choupo-Moting 61, Gnabry 89) – 3-0 la general

Dubla Bayern - PSG a plecat sub semnul echilibrului la start, după tragerea la sorți, însă nemții s-au dovedit a fi mult prea puternici pentru campioana Franței.

După ce a învins la Paris, Bayern a câștigat și pe teren propriu, scor 2-0. Choupo-Moting, în minutul 61, și Serge Gnabry, în minutul 89, au marcat pe Allianz Arena și au adus victoria echipei din Germania.

Astfel, Bayern s-a calificat în sferturile de finală din Liga Campionilor cu scorul de 3-0 la general în fața Parisului.

Tottenham - AC Milan 0-0 - 0-1 la general

În dubla dintre Tottenham și AC Milan, golul marcat în tur de Brahim Diaz a fost suficient pentru a decide calificarea în favoarea echipei din Italia. În partida de la Londra, care a început cu o întârziere de 10 minute, nu s-a marcat, astfel că AC Milan s-a calificat mai departe în sferturile de finală cu scorul de 1-0 la general.