Rezultatele înregistrate miercuri în Cupa României: FCSB, egalată în minutul 90+6

Miercuri s-au jucat patru meciuri din grupele Cupei României la fotbal.

Iată rezultatele înregistrate:

CS Ocna Mureș - Chindia Târgoviște 1-0 (Giurgiu '33 - penalti)

Unirea Slobozia - FC Voluntari 0-1 (Rață '55)

Gloria Buzău - FC Botoșani 0-1 (Mailat '53)

FC Hermannstadt - Universitatea Craiova 0-2 (Vătăjelu '12, Găman '89 - penalti)

UTA Arad - FCSB 2-2 (Pop '8, Postolachi '90+6 / Radunovic '23 - penalti, Radaslavescu '47)

Noul format al Cupei României

• 24 de echipe au fost împărțite prin tragere la sorți în 4 grupe de câte 6 formații (câte două echipe din fiecare urnă valorică, trei la număr)
  • Toate echipele joacă, în grupe, un meci cu o echipă din urnele valorice 1, 2 și 3, disputate pe terenurile formațiilor mai slab clasate sezonul trecut.
  • Primele două echipe clasate în fiecare grupă se califică în sferturile de finală. Câștigătoarele grupelor vor disputa meciurile din sferturile de finală pe teren propriu.