Rezultatele de miercuri din Liga Campionilor

Miercuri seara s-au jucat ultimele meciuri din manșa tur a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

La Madrid, Atletico a primit vizita lui Manchester United, într-un meci foarte echilibrat, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Joao Felix a deschis scorul pentru gazde, în minutul 7, în timp ce suedezul Elanga a egalat pentru "diavoli" în minutul 80.

Atletico Madrid: Oblak - Vrsaljko, Gimenez, Savic, Mandava - Llorente, Herrera, Kondogbia, Lodi - Correa, Joao Felix.

Manchester United: De Gea - Lindelof, Varane, Maguire, Shaw - Fred, Pogba - Rashford, Fernandes, Sancho - Ronaldo.

În celălalt meci al serii, Benfica Lisabona și Ajax Amsterdam au oferit un joc superb cu patru goluri, scor 2-2.

Lăncierii au condus de două ori, după reușitele lui Tadic (min.18) și Haller (min.29), însă lusitanii au revenit tot de atâtea ori, prin Haller (min.26 - autogol) și Yaremchuk (min.72).

Benfica: Vlachodimos - Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo - Silva, Weigl, Taarabt, Everton - Nunez, Ramos.

Ajax: Pasveer - Mazraoui, Timber, Martinez, Blind - Alvarez, Berghuis, Gravenberch - Antony, Haller, Tadic.

Manșele retur vor avea loc pe 15 martie.