Revenire spectaculoasă pentru Jaqueline Cristian: Sportiva noastră face un salt de senzație în clasamentul WTA

Jaqueline Cristian a câștigat primul trofeu după accidentarea groaznică din luna februarie și face un salt de senzație în clasamentul WTA.

Sportiva noastră s-a impus în turneul ITF de la Le Neubourg după ce a învins-o în finală pe Magali Kempen.

Scorul final a fost 6-4, 6-4 pentru Jaqueline, după o partidă pe care a dominat-o.

Pentru Jaqueline e foarte important că a reușit o serie de câteva meciuri la rând fără să aibă probleme medicale.

Iar victoriile obținute îi aduc un salt de 19 poziții în clasamentul WTA, astfel că de luni este pe locul 68.

Pentru Jaqueline, programul este următorul: va juca în calificări la Tallinn, iar apoi la Monastir.