Revenire spectaculoasă pentru echipa lui Loți Boloni în meciul cu Marseille din Ligue 1

La primul meci acasă de la revenirea în Ligue 1, FC Metz s-a descurcat de minune în fața lui Olympique Marseille, locul 3 la finele sezonului trecut.

Chiar dacă a jucat mult timp în inferioritate numerică, gruparea alb-vișinie a smuls un egal cu fosta campioană a Europei, scor 2-2. OM a deschis scorul prin Soglo, 18 ani, al doilea cel mai tânăr marcator al lui Marseille în Ligue 1. A venit apoi eliminarea lui Aboubacar Lo în minutul 59, însă chiar și așa Metz a marcat de două ori.

Cheikh Sabaly a egalat în minutul 65, iar apoi fostul golgheter din sezonul trecut de L2, gruzinul Georges Mikautadze a marcat pentru desprinderea pe tabelă.

Marsilia a egalat pe final, minutul 81, prin Vitinha. E primul punct pentru Metz în campionat după ce săptămâna trecută la debut echipa fusese umilită la Rennes cu 5-1.