Reacția lui Gică Hagi după înfrângerea controversată suferită de Viitorul

Gică Hagi a comentat înfrângerea suferită de echipa sa, Viitorul, în fața celor de la Chindia Târgoviște, in etapa a 4-a a play-out-ului Ligii 1.

„Regele” a apărut calm în fața jurnaliștilor si consideră că rezultatul e unul corect, chiar dacă gazdele s-au impus cu un gol marcat în minutul 89.

"Un meci bun, în general. Am încercat să jucăm fotbal. E un rezultat drept, asta e. Ne doream victoria, dar asta e, s-a făcut o greşeală şi jocul nostru nu a fost aşa de elaborat, cum a fost acasă cu Iaşi", a spus Hagi la microfonul Telekom Sport.

Hagi a explicat si decizia de a face 10 schimbări față de meciul câștigat în weekend cu Poli Iasi.

"Ei aveau omogenitate şi a trebuit să le dau şansă la fiecare, chiar dacă am lăsat nişte jucători acasă, trebuiau să se odihnească, am încercat să fac acest lucru, din păcate nu mi-a ieşit", a mai spus acesta.

Vezi si: Acuzații de blat după înfrângerea suferită de Viitorul

Chindia Târgoviște s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Viitorul, într-un meci din cadrul etapei a 4-a a play-out-ului Ligii 1.

Neguț, în minutele 10 si 89, a înscris golurile gazdelor. De partea cealaltă, Matei a punctat în minutul 85.

Cu victoria obținută miercuri seară, Chindia le-a depășit în clasament pe Dinamo si Politehnica Iași.

În acest moment, locurile retrogradante sunt ocupate de Academica Clinceni si Poli Iași, în timp ce Dinamo a coborât pe locul care duce la baraj.

Viitorul se menține pe primul loc în clasamentul din play-out.