Acuzații de blat după înfrângerea suferită de Viitorul

Înfrângerea suferită de Viitorul în fața Chindiei Târgoviște stârnește polemici.

Președintele celor de la Poli Iași, Ciprian Paraschiv, a comparat întâlnirea disputată miercuri seara la Ploiești cu o piesă de teatru.

În acest sens, Paraschiv a postat un citat din poezia "Epigonii" a lui Mihai Eminescu, scrie Gazeta Sporturilor.

„«Măşti râzânde, puse bine pe-un caracter inimic» C-așa-i în fotbal” - Ciprian Paraschiv.

Chindia Târgoviște s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Viitorul, într-un meci din cadrul etapei a 4-a a play-out-ului Ligii 1.

Neguț, în minutele 10 si 89, a înscris golurile gazdelor. De partea cealaltă, Matei a punctat în minutul 85.

Față de meciul din weekend, căștigat cu 2-1 cu Poli Iași, Gică Hagi a efectuat nu mai putin de 10 modificări în echipa de start!

Cu victoria obținută miercuri seară, Chindia le-a depășit în clasament pe Dinamo si Politehnica Iași.

În acest moment, locurile retrogradante sunt ocupate de Academica Clinceni si Poli Iași, în timp ce Dinamo a coborât pe locul care duce la baraj.