Reacția "Împăratului" Terim după golul marcat de Moruțan în minutul 90+11

Antrenorul formației Galatasaray Istanbul, Fatih Terim, a vorbit despre golul marcat de Olimpiu Moruțan în minutul 90+11 al meciului cu Rizespor.

Moruțan a înscris golul de 3-2, dar Terim spune că un rol mai mare decât mijlocașul român l-a avut Digne, care l-a lăsat cu poarta goală.

"Poate că Moruțan a dat un gol istoric, dar un cel mai mare rol l-a avut Diagne. I-a spus lui Moruțan 'ia-o și bag-o în poartă'", a spus Fatih Terim.

De la transferul la Galatasaray, Moruțan are 2 goluri și o pasă decisivă în cele 6 meciuri disputate în Super Lig.

Până acum, el a prins 290 de minute în campionatul Turciei, însă doar în două a prins mai mult de o repriză.

Turcii au plătit 3.5 milioane de euro pentru a-l transfera pe Moruțan de la FCSB.