Reacția antrenorului Barcelonei după umilința cu Bayern Munchen

Quique Setien a comentat înfrângerea umilitoare suferită de FC Barcelona în meciul cu Bayern Munchen, din cadrul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Antrenorul catalanilor spune că nu a luat încă o decizie în privința unei eventuale demisii.

"Sunt rănit, este o înfrângere dureroasă. Barcelona este un club mare și doare mult această înfrângere. Nu ne-a rămas decât să tragem linie și să vedem ce decizii luăm pentru viitor.

"Acum e prea devreme să mă gândesc dacă voi rămâne sau voi pleca. Nu depinde de mine și nu sunt preocupat de ce urmează în momentul de față, dar această înfrângere e foarte dureroasă pentru club și fani. Am fost învinși de o echipă foarte bună. Cu excepția a câtorva minute, au fost clar mai buni decât noi"

Quique Setien, la conferința de presă de după meci

FC Barcelona a suferit, vineri seara, cea mai mare umilință din istoria grupării blaugrana.

8-2 a fost scorul sfertului dintre Bayern Munchen și FC Barcelona, după golurile marcate de Muller (2), Perisic, Gnabry, Kimmich, Lewandowski și Coutinho (2) pentru bavarezi, respectiv Alaba (autogol) și Suarez pentru iberici.

Vezi: Bayern Munchen o învinge pe Barcelona cu 8-2 și se califică în semifinalele Ligii Campionilor