Răzvan Marin, gol fabulos marcat contra lui Lazio, în ultima secundă (Video)

Mijlocașul român Răzvan Marin, legitimat la Empoli, în Serie A, a marcat un gol de răsunet împotriva celor de la Lazio Roma.

Și deși lazialii au condus cu 2-0 și păreau că au meciul în buzunar, Empoli a reușit să smulgă un egal pe Olimpico din Roma, în runda cu numărul 17 din Serie A.

După golurile marcate de Felipe Anderson și Zaccagni, Empoli a redus din handicap prin Caputo în minutul 83. Iar în minutul 94, Marin a dat o adevărată lovitură de grație, prin golul său salvator. Dintr-o respingere nefericită a lui Anderson, mingea ajunge la Marin la margine de careu, românul șutează puternic, sub bară, fără nicio șansă pentru portarul Provedel. E primul gol pentru Răzvan în 18 meciuri bifate în acest sezon la Empoli.

Empoli este pe 13 în Italia cu acest egal, cu 19 puncte, la egalitate cu Lecce și Bologna. Lazio rămâne pe 5 cu 31 de puncte, departe încă de top 4.