Rapid București, întoarcere de scor de senzație în Liga Campionilor

Gruparea de handbal feminin Rapid București, campioana României, a câștigat un nou meci în grupele Champions League, în fața norvegiencelor de la Storhamar.

A fost 27-25 pentru elevele lui Carlos Viver, care au făcut o primă parte totuși rea, în care au fost dominate de trupa nordică, ce a condus și la 3-4 goluri diferență, terminând doar cu un gol avans după 30 de minute, 15-14.

Partea secundă a fost totuși clar dominată de Rapid, care a bifat a patra victorie în grupă, fiind pe locurile 1-2, la egalitate cu Gyor, fiecare cu câte 10 puncte. Urmează chiar dubla cu maghiarele în luna decembrie, după pauza prilejuită de Campionatul European de handbal.

Rapid e singura trupa neînvinsă în această grupă B, cu patru victorii și două remize.

Amintim că sâmbătă seara, CSM București a pierdut clar în grupa A, în deplasare la Vipers, tot Norvegia, campioana Europei en-titre, scor 35-29.