Rapid București, cu un pas mai aproape de promovare, după o nouă victorie în play-off-ul Ligii 2

Rapid București a obținut o victorie vitală în play-off-ul ligii secunde din România, sâmbătă seara, scor 2-0 cu cei de la Csikszereda, și este tot mai aproape de Liga 1.

A fost un meci din etapa cu numărul 6 a play-off-ului L2, iar Rapid a mai făcut un pas uriaș spre prima ligă după acest joc disputat la Mogoșoaia.

Hlistei a transformat fără emoții un penalti primit de Rapid în minutul 15, iar Adrian Bălan a închis scorul la 2-0 în minutul 64, gol simplu din câțiva metri cu poarta goală.

REZUMAT: Rapid – Csikszereda 2-0. Încă un pas spre promovare

Până la final, Csikszereda a mai avut trei șanse importante, iar Rapid a mai trimis în bară, prin Pănoiu.

Rapid e acum la 4 puncte avans față de Mioveni, pe locul 2, cu patru etape înainte de finalul acestui play-off.

Lideră rămâne Craiova cu 49 de lungimi, ca și promovată în primul eșalon.

Expertiză medicală: Maradona a fost abandonat și lăsat în voia sorții

Simona Halep, la Madrid: Iată ora de start a meciului din turul 2

Informare meteo: Vânt puternic și ploi în noaptea de Înviere și în ziua de Paște