Radu Drăgușin, titular din nou pentru Tottenham: Cum a jucat fundașul român

Radu Drăgușin a fost din nou titular pentru Tottenham în partida câștigată la limită, scor 2-1, cu Luton, în Premier League.

Fundașul român a profitat de faptul că van den Ven nu este pus la punct încă fizic și a prins un nou meci ca titular.

Luton a deschis scorul în minutul 3 prin Chong, dar Drăgușin nu a greșit la această fază.

Egalarea s-a produs în minutul 51, când Kabore și-a băgat mingea în propria poartă. Golul victoriei a fost marcat de Son în minutul 87.

Drăgușin a fost titular și per total a avut o evoluție sigură. Nu au fost probleme în defensivă, dar nici nu a fost pus în situații periculoase.

El a avut și două incursiuni ofensive, în care și-a pus echipa în atac.

După acest rezultat, Tottenham este pe locul 4 în Premier League, în timp ce Luton este pe 18.