Prima reacție a Simonei Halep după victoria de la Bad Homburg: Ce spune despre confruntarea cu Anisimova

Simona Halep a oferit prima reacție după succesul înregistrat în meciul cu Tamara Zidansek din turul doi al turneului de la Bad Homburg.

„A fost mai bine decât ieri, am fost mai agresivă și mă bucur că am ocazia să joc încă un meci aici. Încerc să joc mai bine de la meci la meci”, a spus Simona la interviul de după meci.

Pentru Simona urmează acum o confruntare de foc cu Amanda Anisimova, dar tenismena noastră se declară pregătită.

"Am jucat de câteva ori cu ea, dar niciodată pe iarbă. O să mă gândesc mai tărziu la acest meci, dar voi fi cu siguranță pregătită", a adăugat sportiva noastră.

Simona Halep s-a calificat, miercuri seara, în sferturile de finală ale turneului de la Bad Homburg.

Tenismena noastră a trecut în turul doi de slovena Tamara Zidansek, scor 6-0, 6-3, la capătul unui meci care a durat o oră și 5 minute.

În sferturile de finală, Simona o va înfrunta mâine seară, nu înainte de ora 19:00, pe Amanda Anisimova.

Simona Halep (locul 19 WTA) și Amanda Anisimova (locul 25 WTA) s-au mai întâlnit de două ori până acum, iar victoriile au fost împărțite:

2019, Roland Garros: 6-2, 6-4 pentru Anisimova;
2020, Roland Garros: 6-0, 6-1 pentru Halep.

Bad Homburg Open 2022 este dotat cu premii în valoare totală de 251.750 de dolari și se desfășoară în perioada 19-25 iunie.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!