FCSB a anunțat prima plecare de la echipă după meciul pierdut cu Manchester United (0-2, pe Arena Națională) în Europa League.
Prin vocea lui Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație, FCSB a anunțat că Daniel Popa (29 de ani) „are ofertă” și că se află în pole-position pentru plecarea de la campioana României.
Daniel Popa a fost scos de pe lista pentru jucătorii eligibili în Superliga la începutul lui 2025, dar reintrodus după ce brazilianul Luis Phelipe a fost cedat.
Popa este dorit în Kazahstan, la Aktobe, echipă care l-a transferat și pe Andrei Vlad în acestă iarnă, gratis, după ce și-a terminat contractul cu FCSB.
"Popa, probabil, va pleca şi el. Are o ofertă. (n.r. dacă e oferta despre care se ştie încă de la începutul anului) Da!", a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.
Daniel Popa a jucat 30 de meciuri (1261 de minute) în toate competițiile sezonului la FCSB, timp în care a marcat de două ori și a livrat patru pase decisive.