Presa din Spania îl arată cu degetul pe Ianis Hagi după un nou meci la Deportivo Alaves: "Și-a condamnat echipa"

Ianis Hagi (25 de ani) a fost din nou titular pentru Deportivo Alaves contra Osasunei, în LaLiga, iar presa din Spania a pus „lupa” pe prestația sa.

Deportivo Alaves a fost învinsă de Osasuna cu 2-0, pe teren propriu, cu Ianis Hagi care a avut două șanse mari de gol.

Presa din Spania scrie că Ianis "și-a condamnat echipa" la înfrângere cu una dintre ratările sale.

"Are calitate, bate loviturile libere foarte bine cu ambele picioare, verticalizează. Dar, în repriza a doua, a avut o șansă mare de gol pe care a ratat-o și și-a condamnat echipa", scrie jurnalistul Javier Lukeona într-o analiză a fiecărui jucător în parte, în cotidianul AS.

Ianis Hagi a fost folosit la Deportivo Alaves, împotriva Osasunei, până în minutul 55.