FCSB și-a dat acceptul pentru încă o despărțire.
Prin vocea lui Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație, FCSB a anunțat despărțirea de Alexandru Pantea (22 de ani).
Fundașul dreapta va evolua sub formă de împrumut în Grecia, a precizat Stoica, fără să spună numele echipei elene.
„Pantea a plecat împrumut în Grecia, cu opțiune, da. Trebuie să facă vizita medicală”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.
Alexandru Pantea își dorea să plece de la FCSB în această vară, mai ales după ce echipa „roș-albastră” l-a adus pe francezul Ronny Labonne pe postul său.
În sezonul trecut, Pantea a prins 35 de meciuri la FCSB în toate competițiile, dar de cele mai multe ori a fost rezervă.
