Denis Alibec (34 de ani) nu mai are viitor la FCSB, iar în 2026 va pleca de la echipa „roș-albastră”.
Alibec nu a dat randamentul așteptat la FCSB, iar contextul actual duce spre o despărțire celor două părți la începutul lui 2026.
Prin vocea lui Victor Angelescu, unul dintre patroni, Rapid a vorbit despre un posibil transfer al lui Alibec în noul an.
”(n.r. sunteți interesați de un atacant pentru Rapid, nu neapărat Denis Alibec?) Nu s-a vorbit neapărat despre venirea unui atacant. Totul este posibil, dar nu mă refer la venirea lui Denis Alibec acum. Noi suntem în căutarea unui mijlocaș ofensiv.
(n.r. nu luați în calcul venirea lui Alibec?) Este din timp să vorbim, dar nu s-a luat în calcul această variantă”, a spus Victor Angelescu, conform iamsport.ro.
Denis Alibec a strâns doar 346 de minute pe teren pentru FCSB în toate competițiile sezonului și a marcat un gol.
