Parma, învinsă de Genoa: Iată cum au evoluat Man și Mihăilă

Parma a suferit o înfrângere grea, vineri seara, în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

1-2 a fost scorul întâlnirii dintre Parma și Genoa, din cadrul etapei a 28-a din Serie A.

Antrenorul Roberto D'Aversa a surprins pe toată lumea când a ales să înceapă cu Man titular și Mihăilă, autor a două goluri în ultimele două meciuri, pe banca de rezerve.

Atacantul adus de la FCSB a avut un start bun de meci, în care a ratat o ocazie importantă și a contribuit la alte acțiuni de atac ale formației sale.

Parma a deschis scorul în minutul 16, prin Pelle, cu o execuție acrobatică de toată frumusețea.

Genoa a întors însă scorul după pauză, prin Scamacca, în minutele 50 și 69.

Între golurile atacantului împrumutat de la Sassuolo, mai exact în minutul 64, a fost introdus pe teren și Mihăilă, în locul lui Karamoh.

Mihăilă n-a reușit însă să se facă remarcat, în schimb Man, integralist, a mai ratat o ocazie mare pe final.

Cu doar 19 puncte strânse în 28 de runde, Parma rămâne pe penultimul loc al clasamentului și tremură serios pentru rămânerea în Serie A în sezonul următor.