O nouă umilință istorică pentru fosta campioană Astra Giurgiu în Liga III

Fosta campioană a României și echipa care evolua în grupele Europa League, Astra Giurgiu s-a făcut din nou de rușine în Liga a III-a României.

Giurgiuvenii au fost învinși și de către FC Pucioasa, într-un meci din etapa a opta a Ligii 3. Scorul a fost 0-12 într-un nou meci în care gazdele, foste campioane ale României în 2016 s-au făcut de râs.

Astra a primit toate cele 12 goluri în primele 40 de minute, inclusiv și de la portarul Pucioasei, Ghițescu, care a înscris un gol din penalti, după ce ratase un altul, anterior, scrie damboviteanul.com.

Meciul s-a întrerupt în minutul 47, după ce patru din fotbaliștii Astrei au rămas la vestiare la pauză și un al cincilea s-a accidentat, astfel că arbitrul a pus capăt jocului, conform regulamentelor în vigoare.

Astra e ultima din Seria sa 4 din LIII, cu un golaveraj astronomic, 0-78.

Astra Giurgiu a fost campioană a României în 2016 și vicecampioană în 2014, câștigătoare a Cupei în 2014 și finalistă a competiției în 2017, 2019 și 2021.