Noua echipă a lui Șumudică scoate un rezultat mare în deplasare la campioana Turciei

Rizespor, noua echipă preluată de Marius Șumudică în campionatul Turciei, a făcut o mare surpriză sâmbătă seara, remizând în deplasare la campioana din Superlig.

A fost 1-1 între Istanbul BB și Rizespor, într-un meci contând pentru etapa cu numărul 21 din campionatul otoman de fotbal. Rize chiar a deschis scorul, după pauză, printr-un penalti transformat de Samu în minutul 49.

Gazdele de la Bașakșehir au egalat în minutul 64, după ce șutul de la distanță al lui Topal a fost deviat nefericit în poartă.

Reacția lui Șumudică după ce noua sa echipă a zdrobit-o pe fosta sa echipă

Este a doua oară când Șumudică dă piept în acest sezon cu campioana Turciei, după ce în decembrie, când era pe banca lui Gaziantep a învins-o tot în deplasare cu 2-1.

Șumudică nu a luat loc pe bancă în această partidă, deși ar fi trebuit să ajungă de ieri în Turcia, dar plecarea s-a amânat, tehnicianului român fiindu-i teamă de o infectare cu noul coronavirus. La Rizespor au mai fost anunțate șase cazuri noi de infectare, trei în rândul jucătorilor.

El se va alătura lotului abia de luni, iar primul meci la care va sta pe banca lui Rize va fi pe 30 ianuarie cu Fenerbahce.

În clasament, Rizespor e pe 12 cu 25 de puncte, în timp ce Istanbul ocupă abia poziția a 14-a.

Simona Halep reușește o performanță magnifică

Ion Țiriac a mutat din nou turneul care era organizat pe vremuri la București: Unde va avea loc din 2021

Proteste ample în toată Rusia, după arestarea lui Navalnîi. Poliția a reținut peste 2.500 de oameni, inclusiv soția opozantului, și a recurs la violențe (Video)