Notele primite de Moruțan și Cicâldău după înfrângerea din derbiul cu Fenerbahce

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău au fost titulari în derbiul dintre Galatasaray și Fenerbahce, disputat aseară și încheiat cu victoria oaspeților, scor 1-2.

Fostul jucător al lui FCSB a contribuit la unicul gol al Galatei, oferind o pasa decisivă, însă a fost înlocuit în minutul 65.

De partea cealaltă, Alexandru Cicâldău a fost integralist.

Pentru prestația din meciul de aseară, Moruțan a primit nota 6.6, iar Cicâldău a fost notat cu 6.4 de site-ul whoscored.com.

Akturkoglu a deschis scorul pentru Galatasaray în minutul 16, în timp ce Ozil, în minutul 31, și Silva, în minutul 90+3, au punctat pentru Fenerbahce.