Nota primită de Valentin Mihăilă după un meci în care românul a jucat puțin pentru Atalanta

Atalanta a pierdut un nou meci în Serie A, într-o partidă din runda curentă a campionatului italian de fotbal, un meci în care mijlocașul român a evoluat destul de puțin.

Echipa în albastru și negru a fost învinsă de Fiorentina cu scorul de 1-0, în etapa a 26-a din Serie A.

Singurul gol a fost reușit de polonezul Piatek, iar Atalanta a rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Gasperini în minutul 64. Mihăilă a fost introdus în minutul 82 și a avut destul de puțin timp să își etaleze calitățile.

Potrivit statisticilor furnizate de SoFa Score, fostul jucător de la Universitatea Craiova a bifat o pasă corectă, a câștigat un duel aerian și a pierdut o singură minge. Nota primită a fost una de 6,5, cea mai bună fiind cea a lui Demiral, de 7.2.

A fost al treilea meci pe care îl bifează Mihăilă în tricoul celor din Bergamo, după jocurile cu Cagliari și Olympiakos.

Atalanta se află pe locul 5 după eșecul de astăzi, cu 44 de puncte acumulate după 25 de etape.

Mihăilă este împrumutat în Serie A la Atalanta de echipa de ligă secundă Parma, unde era coleg cu alt român, Dennis Man.