Nota primită de Nicușor Stanciu după golul superb din meciul cu Rangers

Nicușor Stanciu a fost desemnat cel mai bun jucător din meciul Slavia Praga – Rangers, după reușita fantastică din prima repriză.

Fotbalistul român a deschis scorul cu un șut minunat din unghi, din afara careului, la care portarul lui Rangers nu a putut să intervină.

În plus, el a avut și alte acțiuni reușite și a făcut ce a vrut cu defensiva lui Rangers.

Drept urmare, Stanciu a fost desemnat cel mai bun jucător de pe teren și a primit nota 8 din partea celor de la WhoScored.

"Cred că prima repriză a fost foarte bună, am jucat foarte bine. Ar fi trebuit să marcăm și al doilea gol. Aș fi preferat că meciul să se termine 0-0 decât 1-1", a afirmat Stanciu după meci.

De partea cealaltă, Ianis Hagi a primit nota 6.3

Meciul dintre Slavia Praga și Rangers, din prima manșă a optimilor Europa League, s-a încheiat 1-1. Returul e programat joia viitoare.