Nota primită de Nicușor Stanciu după golul superb din meciul cu Rangers

Nota primită de Nicușor Stanciu după golul superb din meciul cu Rangers

Nicușor Stanciu a fost desemnat cel mai bun jucător din meciul Slavia Praga – Rangers, după reușita fantastică din prima repriză.

Fotbalistul român a deschis scorul cu un șut minunat din unghi, din afara careului, la care portarul lui Rangers nu a putut să intervină.

În plus, el a avut și alte acțiuni reușite și a făcut ce a vrut cu defensiva lui Rangers.

Drept urmare, Stanciu a fost desemnat cel mai bun jucător de pe teren și a primit nota 8 din partea celor de la WhoScored.

"Cred că prima repriză a fost foarte bună, am jucat foarte bine. Ar fi trebuit să marcăm și al doilea gol. Aș fi preferat că meciul să se termine 0-0 decât 1-1", a afirmat Stanciu după meci.

ADVERTISING

De partea cealaltă, Ianis Hagi a primit nota 6.3

Meciul dintre Slavia Praga și Rangers, din prima manșă a optimilor Europa League, s-a încheiat 1-1. Returul e programat joia viitoare.

Citește și alte articole de pe SpotMedia.ro:

ADVERTISING

Apasă aici pentru a vedea toate articolele din sport de pe spotmedia.ro

PROGRAM ȘI REZULTATE

FAZA GRUPELOR

14 iunie

15 iunie

16 iunie

17 iunie

18 iunie

19 iunie

  • Grupa B: Croația – Albania (Hamburg, 16:00)
  • Grupa A: Germania – Ungaria (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa A: Scoția – Elveția (Koln, 22:00)

20 iunie

  • Grupa C: Slovenia – Serbia (Munchen, 16:00)
  • Grupa C: Danemarca – Anglia (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa B: Spania – Italia (Gelsenkirchen, 22:00)

21 iunie

  • Grupa E: Slovacia – Ucraina (Düsseldorf, 16:00)
  • Grupa D: Polonia – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Olanda – Franța (Leipzig, 22:00)

22 iunie

  • Grupa F: Georgia – Cehia (Hamburg, 16:00)
  • Grupa F: Turcia – Portugalia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa E: Belgia – România (Koln, 22:00)

23 iunie

  • Grupa A: Elveția – Germania (Frankfurt, 22:00)
  • Grupa A: Scoția – Ungaria (Stuttgart, 22:00)

24 iunie

  • Grupa B: Croația – Italia (Leipzig, 22:00)
  • Grupa B: Albania – Spania (Düsseldorf, 22:00)

25 iunie

  • Grupa D: Țările de Jos – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța – Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia – Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca – Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie

  • Grupa E: Slovacia – România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)

OPTIMI DE FINALĂ

29 iunie

  • Meci 38 2A – 2B (Berlin, 19:00)
  • Meci 37 1A – 2C (Dortmund, 22:00)

30 iunie

  • Meci 40 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen, 19:00)
  • Meci 39 1B – 3A/D/E/F (Koln, 22:00)

1 iulie

  • Meci 42 2D – 2E (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 41 1F – 3A/B/C (Frankfurt, 22:00)

2 iulie

  • Meci 43 1E – 3A/B/C/D (Munchen, 19:00)
  • Meci 44 1D – 2F (Leipzig, 22:00)

SFERTURI DE FINALĂ

5 iulie

  • Meci 45 Câștigătoare meci 39 – Câștigătoare meci 37 (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Câștigătoare meci 41 – Câștigătoare meci42 (Hamburg, 22:00)

6 iulie

  • Meci 48 Câștigătoare meci 40 – Câștigătoare meci 38 (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Câștigătoare meci 43 – Câștigătoare meci 44 (Berlin, 22:00)

SEMIFINALE

9 iulie

  • Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

10 iulie

  • Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

Zile de pauză pe 11, 12 și 13 iulie

FINALA EURO 2024

14 iulie

  • Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri din fotbal!